mezatvar.com online müzayede nasıl çalışır ?

infografik

1- Sisteme üye ol

Elbette pey (teklif) verebilmek için üye olmak şart. Sisteme kayıt olurken istenilen bilgiler kazandığın ürünleri sana doğru biçimde ulaştırabilmemiz için gerekli. Örneğin TC Kimlik numaranı yazman gerekiyor ki fatura kesebilelim.

2- Beğendiğin ürün yada ürünlere pey (teklif) ver

Sitemizde her hafta yeni bir mezat açılıyor. Kitap, tesbih, antika, plak kaset vs.. İlgini çeken kategorilerdeki beğendiğin ürünlere pey verebilirsin. Dilediğin sayıda ürüne pey verebilirsin. İstersen tüm pey verdiğin ürünlere “Pey Verdiklerim” menüsünden bakabilirsin.

3- Müzayede süresi bitmeden önce en yüksek pey’i verdiğinden emin ol. Pey verdiklerim sayfasını kontrol et

Pey verdiğin ürünleri belirli aralıklarla “Pey Verdiklerim” sayfasından kontrol edebilirsin. Böylece senin peyinden daha yüksek pey verenleri ve şu an senin kazanmakta olduğun ürünleri görebilirsin. Unutma! Mezat süresi dolduğunda artık ürünlerini “Kazandığım Mezatlar” sayfasında göreceksin.

4- Senin pey’inden daha yüksek veren olursa sana mail gelecektir

Herhangi bir ürüne pey verdin. Eğer bir başka kullanıcı senin verdiğin peyden daha yüksek pey verirse sana mail gelir. Müzayedeler sistemde belirtilen tarihlerde otomatik olarak açılır ve kapanır. Dikkat et ürünlerini kaçırma.

5- Müzayede süresi bittiğinde en yüksek peyi veren ürünü almaya hak kazanır

Müzayedenin doğasında olduğu gibi. En yüksek teklif kazanır.

6- Kazandığın ürünler için ödeme şekli belirle

Müzayede süresi bittiğinde kazandığın ürünleri “Kazandığım Mezatlar” sayfasında göreceksin. Sana uygun olan ödeme şeklini de buradan seçebilirsin.

7- Kredi kartı ile ödeme yapabilir yada İstanbul içi elden teslim alabilirsin

İster kredi kartı ile öde ister elden teslimi seç. Hangisini istersen. Elden teslim seçersen kargo parası ödemezsin. İstanbulda oturmuyorsan yada ürünlerimi kargo ile almak istiyorum diyorsan kredi kartı ile ödeme yapabilirsin. Sistemimizde 50 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz olduğundan tutar 50TL üzerindeyse zaten kargo ücreti yansımayacaktır. Yada kargo geldiğinde kargo ödemesini kendin yapmak istiyorsan ödeme ekranından kargoyu çıkartabilirsin.

8- Bazı hatırlatmalar

Mezat müzayede demek.
Sistemimiz sizin güvenliğiniz için en yüksek şifreleme teknolojisini kullanır.
Kredi kartı bilgileriniz sisteme kesinlikle kayıt edilmez. Her defasında kredi kartı numaranızı girmeniz sizin güvenliğiniz içindir.
Pey verdiğiniz ürünlere pey verenleri ürüne tıkladığınızda açıklamanın kenarındaki “Pey Verenler” menüsünden görebilirsiniz.
Facebook veya Twitter hesaplarımızı takip ederek yeni açılan mezatlardan ve fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: