Hep Aynı Terane : 100 Yıllık Terane

Hep Aynı Terane : 100 Yıllık Terane

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemi ile yakın tarihin karşılaştırmalı medya analizi olarak karşımıza çıkan 100 Yıllık Terane adlı kitap, Taha Ün’ün kaleme aldığı kendi mecrasında ilk çalışma olarak okuyucuya sunuluyor.

100 YILLIK MEDYA TARİHİNİN ÜSLUBU
Abdülaziz ve Abdülhamid dönemi Osmanlı yayın organları ile yakın tarihimize damgasını vuran gazete manşetlerini yan yana getiren Taha Ün, ortalama 100 yıllık medya tarihimizin üslubunu, Türkiye’nin sorunları karşısında takındığı tavrı bütün çıplaklığı ile gözler önüne seriyor.

GÜNÜMÜZE KADAR UZANAN TARTIŞMALARI SAYFALARINA TAŞIDI
100 Yıllık Terane, okura bir asırı geçen süreç içerisinde zamanı, olayları, kişileri ve tepkileri iyi derecede harmanlamış, okuyucuya mukayese imkanı veren, tarihte iz bırakmış olayları, günümüze kadar uzanan tartışmaları sayfalarına taşımıştır.

100 YIL ÖNCE YİNE BENZER MANŞETLER
Sanat Ofisi yayınları arasında yer alan bu değerli eser, Türkiye’nin gündemini uzun süre meşgul edecek çarpıcı manşetlerin 100 yıl önce benzerlerini bularak yeni polemiklerin kapısını aralayacak içeriğe sahip.

YABANCI BASININ OSMANLI VE TÜRKİYE MANŞETLERİ
Bu kitap, sadece Osmanlıca kaynakları değil, Amerikan, İngiliz ve Fransız gazetelerinin Osmanlı imparatorluğu ile son çeyrek yüzyılda Türkiye hakkındaki manşetlerini de gözler önüne seriyor.

Jön Türkler’den FETÖ’cü darbe girişimine kadar karşılaştırmalı medya görselleriyle kaleme alınan kitap güncel konular hakkındaki düşüncelerinizi derinden etkileyeceği muhakkaktır. 210 sayfalık eser sosyal medyada yıllarca paylaşılacak yeni bir caps kaynağı olarak da sıkca karşımıza çıkabilir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: