ÖZGÜR VE BEDAVA: İNTERNET ÇAĞINDA BİLGİ

ÖZGÜR VE BEDAVA: İNTERNET ÇAĞINDA BİLGİ

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), Yeni Medya ve Kültürel Çalışmalar kategorisinde Özgür ve Bedava: İnternet Çağında Bilgi adlı kitabı yayımladı. Cory Doctorow’un kaleme aldığı kitap, Berkan M. Şimşek tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Kitap, “Günümüzde bir sanatçının geçimini yapıtlarıyla sağlaması mümkün mü? İnternet her türlü yaratıcı ürünü bu derece ulaşılabilir ve ücretsiz hale getirmişken sanattan maddi bir karşılık beklemek gerçekçi mi? Telif hakları, internet çağında önemini ne kadar koruyor?” gibi soruları ön plana çıkıyor.

Cory Doctorow, Özgür ve Bedava’da telif haklarının yaşadığı değişime, sektörel kurnazlıklara ve internetin gerçeklerine değinerek tüm yaratıcılara bilişim çağına ayak uydurabilmeleri için bir yol haritası çiziyor. Hem yaratıcılar hem de yatırımcılar için sanatsal üretimi diri tutmak ve bu üretimin devamını sağlayacak maddi kazanımı elde edebilmek için stratejiler öneriyor.

Özgür ve Bedava, yaratıcılığın ve internetin birlikte nasıl var olabileceğine ve yüzyıllardır süregelen telif savaşlarında sanatçıları ileride nelerin beklediğine dair kullanışlı bir rehber niteliği taşıyor.

Künye Bilgisi:

Özgür ve Bedava: İnternet Çağında Bilgi

Yazar: Cory Doctorow

Çeviri: Berkan M. Şimşek

Fiyat (KDV Dâhil): 22 TL

ISBN: 978-605-9389-53-2

Barkod: 9786059389532

Ürün Sırası: 126

Ana Kategori: Yeni Medya, Kültürel Çalışmalar

Ebat: 13,5 x 20 cm

Sayfa Sayısı: 223

Kapak Türü: Karton Kapak

Koç Üniversitesi Yayınları Sertifika No: 18318

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: